آموزش بروزرسانی اوبونتو

زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه

آموزش بروزرسانی اوبونتو – دستورات لازم برای بروزرسانی ubuntu – روش بروزرسانی اوبونتو از طریق SSH

اهمیت و چگونگی بروزرسانی اوبونتو از طریق ssh

در این آموزش دستورات لازم برای بروزرسانی سیستم عامل اوبونتو ذکر شده است که میتوانید با استفاده از این دستورات به آسانی و از طریق خط فرمان لینوکس سیستم عامل اوبونتو خود را در رایانه شخصی یا سرور بروز رسانی نمایید.

توجه داشته باشید که همیشه بروزرسانی سیستم عامل ، نرم افزارها و پکیج ها در سرور و بروز نگه داشتن آنها تا حد زیادی میتواند امنیت سرور شما را تضمین نماید. پس بهتر است این موضوع را دست کم نگیرید و به محض انتشار نسخه جدید نسبت به بروزرسانی نرم افزارها و هسته سیستم عامل خود اقدام نمایید.

 

آموزش بروزرسانی اوبونتو

قبل از هر اقدامی بک آپ بگیرید

بهتر است برای جلوگیری از بروز هر گونه اختلال در سرور و خصوصاً سرورهایی که در سطح شبکه به صورت فعال در حال کار هستند ، قبل از اقدام برای بروزرسانی از سرور خود بک آپ بگیرید و فایل بک آپ را در یک مکان امن نگهداری نمایید تا در صورتی که پس از بروزرسانی متوجه بروز اشکالی در عملکرد سرور خود شدید بتوانید بدون دردسر وضعیت سرور خود را به حالت قبل برگردانید.

 

بروزرسانی پایگاه داده بسته های دارای بروزرسانی

با استفاده از دستور زیر وضعیت موجود بسته های بروزرسانی برای پکیج های نصب شده در سرور خود را بررسی نمایید:

اکنون میتوانید بسته های قابل ارتقا را با دستور زیر لیست کنید. این دستور اختیاری است ، ولی برای مشاهده لیست پکیج هایی که نیازمند بروزرسانی هستند میتوانید از آن استفاده نمایید:

 

نصب بروزرسانی ها

پس از اجرای دستور بالا لیست پکیج هایی که در سرور نصب هستند و وضعیت وجود نسخه های بروزرسانی نمایش داده می شود و در این مرحله میتوانید با وارد نمودن دستور apt upgrade  در خطر فرمان لینوکس به شکل زیر بروزرسانی های موجود را بر روی سرور نصب نمایید.

صبر کنید تا بروزرسانی هسته سیستم عامل و پکیج های آن انجام شود که زمان آن با توجه به حجم فایل های بروزرسانی متفاوت خواهد بود.

در نهایت پس از اتمام بروزرسانی سیستم عامل سرور را با دستور زیر راه اندازی مجدد نمایید:

چنانچه تمایل دارید در زمان اجرای دستور بروزرسانی بدون اینکه از شما سوالی پرسیده شود و فرایند بروزرسانی تا انتها انجام شود میتوانید به جای دستور نصب بروزرسانی ، یعنی به جای دستور sudo apt upgrade  از دستور زیر هم استفاده نمایید:

در نهایت سرور اوبونتو با موفقیت برورسانی خواهد شد.

توجه داشته باشید که این آموزش برای تمامی نسخه سیستم عامل اوبونتو قابل اجرا و برای نسخه های زیر تست شده است:

Ubuntu 20.04 LTS
Ubuntu 19.10
Ubuntu 18.04 LTS
Ubuntu 16.04 LTS

امیدواریم با این آموزش توانسته باشید سیستم عامل اوبونتو سرور خود را بروزرسانی نمایید.

 

 

برچسب ها:
این مقاله برای شما مفید بود؟
تعریفی نداشت 3 از 3 در مورد این مقاله نظر مثبت داشته اند.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://e-tab.ir/?p=2963